20 000 nowych miejsc pracy rocznie – część piąta

Część pierwsza wywiadu jest dostępna tutaj.
Część druga wywiadu jest dostępna tutaj.
Część trzecia wywiadu jest dostępna tutaj.
Część czwarta wywiadu jest dostępna tutaj. 
 

CB101908Anna Tabisz: Na czym polega atrakcyjność miejsc pracy oferowanych przez firmy zrzeszone w ABSL?

Dariusz Kubacki: Firmy zrzeszone w ABSL tworzą globalne środowisko pracy. Przykładowo student zainteresowany zarządzaniem zasobami ludzkimi, który dołącza do korporacji, ma szansę dowiedzieć się, jak zarządza się kadrami i talentami w innych krajach i jak sobie z tym dają radę naprawdę globalne przedsiębiorstwa. Zdobycie szerszej perspektywy na początku kariery zawodowej z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Piotr Biniewicz: Praca w tym sektorze daje możliwość szybszego niż gdzie indziej rozwoju, gdyż jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Wiedza nabyta tutaj jest i będzie poszukiwana na rynku pracy w wielu małych i dużych firmach. Warto też zwrócić uwagę na trend widoczny w wielu firmach naszego sektora: rekrutacja zaczyna być bardziej skoncentrowana na umiejętnościach miękkich oraz znajomości określonych języków, gdyż firmy są przygotowane na wykształcenie pracownika od podstaw w zakresie wiedzy merytorycznej.

Anna Tabisz: Podsumowując naszą rozmowę, jaką radę możemy dać studentom i absolwentom?

Dariusz Kubacki: Warto postawić na naukę języków obcych i tzw. umiejętności miękkich oraz zainteresować się sektorem nowoczesnych usług dla biznesu. Miejsca pracy w międzynarodowych korporacjach, wbrew pozorom, nie są dla garstki wybranych, ale dla tysięcy ambitnych młodych ludzi. Wystarczy tylko zainteresować się tym, jakie firmy zrzeszone są w ABSL (choćby na stronie www.absl.pl), przejrzeć oferty pracy i zaaplikować na wybrane stanowisko.

Anna Tabisz: Serdecznie dziękuję za rozmowę.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s