Wywiad z Anną Tabisz – cz. 3 odpowiedzi na pytania czytelniczek portalu woman-news

Część 1 wywiadu jest dostępna tutaj.
Część 2 wywiadu jest dostępna tutaj.

Dlaczego w Polsce jest się tak trudno dostać na stanowisko urzędnicze? A jak już się jest to co trzeba zrobić, oprócz kwalifikacji?

Moje zdjęcie 1Anna Tabisz: Myślę, że na wiele stanowisk jest się ciężko dostać. Kwalifikacje to podstawa, ale na pewno przydadzą się też dobre referencje. Może warto poszukać wśród swoich kontaktów kogoś kogo znamy, kto zna kogoś kto  może nas polecić? Poza tym przede wszystkim jeśli napiszemy złe CV i kiepski list motywacyjny to mamy małe szansę przebicia nawet z dobrymi kwalifikacjami.

Co zrobić by pierwsza praca nie była tylko darmowym parzeniem kawy?

Anna Tabisz: Pierwsza praca nie może być darmowym parzeniem kawy, bo nikt za parzenie kawy nie płaci pensji i ZUSu.  To są stanowczo za wysokie koszty by pracownik parzył tylko kawę. Jeśli są to pierwsze „darmowe” praktyki to trzeba się zorientować czy to jest fikcyjny twór czy prawdziwe praktyki. Od tego jest rozmowa kwalifikacyjna, żeby dowiedzieć się jakie się będzie miało obowiązki, czego będzie oczekiwał pracodawca itp. Jeśli rekruter nie będzie miał jasnych odpowiedzi to może warto szukać gdzie indziej. W sytuacji przysłowiowego „parzenia kawy” należy pójść do szefa i spytać się co by dał do zrobienia. Warto zgłosić się do jakiegoś zadania i okazać zaangażowanie.  Jeśli jednak firma udaje że ma praktykantów, którzy udają że pracują, należy szybko znaleźć nowe miejsce praktyk. W końcu jeśli jesteśmy na darmowych krótkoterminowych praktykach mamy bardzo krótki okres wypowiedzenia. Pamiętajmy zawsze możemy odmówić przyjęcia oferty pracy i zawsze możemy z pracy zrezygnować.

Jak odnaleźć pracę marzeń?

Anna Tabisz: Przede wszystkim trzeba wiedzieć co nas pasjonuje. Kim chcielibyśmy być w przyszłości. Co uwielbiamy robić? Jakie mamy zdolności. Jak to już wiemy, to wtedy  warto często odwiedzać portale z ofertami pracy, oraz strony internetowe firm, które nam odpowiadają i czytać ogłoszenia i aplikować. Aż do skutku. Albo otworzyć własny biznes.

.**************************
Powyższy wywiad został opublikowany na portalu woman-news.pl

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s