Życiorys – pierwsze wrażenie się liczy – cz. 3 – Nie pozwól sobie na błędy

 

Część 1 – Gęste sito selekcji
Część 2 – Postaw na jakość

Jaki chcesz mieć wizerunek?

Pomyśl, jaki chcesz mieć wizerunek, i wtedy pod kątem danego stanowiska wytłuszczoną czcionką zaznacz najważniejsze informacje. Dobrze widziana jest dodatkowa inwencja, czyli wpisanie konkretnej umiejętności lub obszaru wiedzy z danej branży. Niech to będzie coś wyjątkowego – coś, co wyróżni Cię spośród innych kandydatów.

Część 3 – Nie pozwól sobie na błędy

42-15200812Nie wpisuj banałów i nie zawyżaj swoich umiejętności. Prawie każdy pisze, że jest komunikatywny i że umie pracować w grupie oraz że zna Microsoft Office, więc taki wpis na pewno Cię nie wyróżni. Gdy rekruter widzi zdjęcie z wakacji lub takie, z którego wycięto inną osobę, zastanawia się, czy kandydat jest poważny i dojrzały. Karol, właściciel agencji reklamowej, zwraca uwagę na dodatkowy aspekt: – Jeśli ktoś np. dopiero co ukończył kurs grafiki komputerowej, nie posiada doświadczenia i mimo to pisze, że bardzo dobrze zna programy graficzne, pracodawca może uznać, iż taki człowiek zbyt wysoko się ceni, bo pewnych umiejętności można nauczyć się tylko w praktyce.

Kolorowe tło, barwne czcionki lub elementy graficzne mogą być źle widziane w skostniałej instytucji, choć odpowiednia kompozycja w przypadku grafika aplikującego do agencji reklamowej może być akceptowalna. Jednak jeśli rekruter przegląda jedno po drugim 200 CV, najskuteczniejsza będzie prostota, czyli czarne litery na białym tle, czytelna czcionka i brak przeładowania informacjami.

Jeśli pracowałeś za granicą i tłumaczysz na język polski nazwy zajmowanych stanowisk oraz zakres obowiązków, zwróć uwagę na poprawność tłumaczenia. Jeśli korzystasz z Worda, zawsze używaj opcji sprawdzania pisowni. Nikt, a szczególnie osoby, które starają się o pracę wymagającą precyzji i dokładności, nie może sobie pozwolić na literówki i błędy ortograficzne. Przed wysłaniem życiorys należy jeszcze raz przeczytać, co pozwoli wyłapać i poprawić ewentualne błędy.

Część 4 – Sztuczki Magiczki
Część 5 – Treść to podstawa

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s