Dla studentów, absolwentów i nie tylko… cz. 3 Jakie są twoje studia?

Część 1 – Edukacja – dostępna jest tutaj.
Część 2 – Złe nawyki niektórych polskich uczelni – dostępna jest tutaj

Jakie są twoje studia?

studentka małaJeśli studiujesz, to twoją macierzystą uczelnią może być państwowa lub prywatna szkoła. Wybrałeś jeden z trybów studiowania: dzienny, wieczorowy, zaoczny lub indywidualny. Mam nadzieję, że twoje wybory były świadome. Prywatna uczelnia może mieć nowoczesny program i świetną kadrę, ale może też mieć profesorów pracujących na kilku etatach i absolutny brak wymagań wobec studenta. Państwowa uczelnia może reprezentować wysoki poziom, a może „jechać” tylko na takiej opinii. Przyjrzyj się, jak wygląda sposób nauczania tam, gdzie studiujesz.

Zaoczne i dzienne studia różnią się pod wieloma względami. Te pierwsze z reguły są płatne i czasem się mówi, że są na niższym poziomie. Ale mają one jedną zaletę — dają dużo wolnego czasu na pracę zawodową. Dzięki temu absolwenci wchodzący na rynek pracy często mogą się pochwalić bogatym doświadczeniem zawodowym.

Studia dzienne pozwalają więcej czasu poświęcić na naukę, ale jest to także czas, który należy wykorzystać i w inny sposób. Ogólnie rzecz biorąc, studia przyniosą ci dużo wiedzy i pozwalają w rubryczce wykształcenie wpisywać słowo „wyższe”. Jednakże sama teoretyczna wiedza wyniesiona z uczelni może nie być wystarczająca przy wejściu na rynek pracy. Zdobądź dodatkowe umiejętności Aby zainteresować potencjalnego pracodawcę, już od wczesnych lat studenckich powinieneś wykształcać w sobie dodatkowe umiejętności zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Część 4 – Nauka języków obcych – dostępna jest tutaj

*************************************

Powyższy wpis jest fragmentem wydanego przez Złote Myśli poradnika “Praca dla Absolwenta”, który otrzymał nagrodę za Najlepszy Poradnik Roku 2013 w konkursie E-book Roku 2013

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s