Rekomendacja Anny Plewko

„Pochodzę z Dęblina. Życie zawodowe rozpoczęłam w 2004 roku, zaraz po maturze opuszczając szkołę z dyplomem technika hotelarza. Chciałam dalej się rozwijać, więc postanowiłam, że będę studiować zaocznie turystykę i rekreację w Warszawie. Podejmowałam się różnych zajęć, przeważnie związanych z hotelarstwem i gastronomią. W stolicy pracowałam na umowę zlecenie w renomowanych hotelach najczęściej, jako pomocnik kelnera. Nie czułam jednak satysfakcji z tej pracy. Do tego brakowało mi pewności siebie.

Kiedy poznałam Anię opowiedziałam jej o swojej sytuacji zawodowej. Przekonała mnie abym poszukała czegoś innego. Przeprowadziła ze mną wnikliwy wywiad dotyczący moich dotychczasowych zajęć, zainteresowań i mocnych stron, na podstawie których powstało profesjonalne CV. Wybrałyśmy kilka ofert pracy i do każdej napisałyśmy list motywacyjny.

Ania przygotowała mnie też do rozmowy kwalifikacyjnej. Ułożyłyśmy przykładowe pytania i odpowiedzi, aby uniknąć niepożądanych niespodzianek. Po kilku dniach zadzwonił pierwszy telefon. Zaproszono mnie na rozmowę do hotelu Novotel w sprawie pracy w charakterze Inspektora służby pięter. Już podczas rozmowy zaproponowano mi pracę na okres próbny. Pomoc Ani była nieoceniona. To było ciekawe doświadczenie, ale po umownym okresie stwierdziłam, że będę szukać innej pracy.

Kolejne prace, których się podejmowałam to m.in. badania marketingowe, promocje w supermarketach, sekretariat w UOKiK’u. Gdy skończyłam studia licencjackie Ania znów przyszła mi z pomocą. Dzięki jej bezcennym wskazówkom dostałam pracę nad projektem polskiej kandydatury do organizacji EXPO 2012. To doświadczenie było dla mnie bardzo ważne. Poszerzyło moje zainteresowania i sprawiło, że uwierzyłam w siebie. Postanowiłam, że będę dalej studiować. Przez pięć miesięcy pomagałam w walce Polski o tę prestiżową wystawę. Projekt zakończył się w grudniu 2007 roku. A w październiku rozpoczęłam magisterskie studia uzupełniające w trybie dziennym. Dlatego po zakończeniu projektu nie podjęłam kolejnej pracy.

Obecnie kończę studia magisterskie i – nie licząc dorywczej pracy w księgarni – nie pracuję zawodowo. Wiem jednak, że zaraz po obronie będę znów starać się o pracę. Tym razem na stałe. I oczywiście nie omieszkam skorzystać z porady sprawdzonego eksperta.

Anna Plewko

Przeczytaj inne rekomendacje

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s