Diabeł tkwi w szczegółach cz.2 – Jak potrzeby pracodawcy wykorzystać jako swój atut.

Część 1 – Naprawdę liczy się to co wpiszesz w CV  jest dostępna tutaj.

CZĘŚĆ 2

Potrzeby pracodawcy

Pracodawca z Lubeni na pewno chciał zatrudnić kompetentną osobę, ale z pewnością zależało mu na kimś, kto na dłużej związałby się z jego przedsiębiorstwem. Jest duże prawdopodobieństwo, że mógłby Devil 2uznać, iż osoba z większego miasta, jakim jest Rzeszów niekoniecznie będzie chciała dojeżdżać daleko do o wiele mniejszej miejscowości. Była duża szansa, że właściciele firmy podświadomie mogą się skłonić do zatrudnienia osoby ( mającej nawet trochę gorsze CV) z niewielkiej miejscowości blisko Lubeni, licząc na to że będzie to bardziej lojalny pracownik.

Dopasowanie danych w CV do potrzeb pracodawcy

Poradziłam Krysi by w sekcji dane osobowe podała swój adres zamieszkania w miejscowości Krasne, a obok nazwy firmy obecnego pracodawcy wpisała Kolbuszowa. Moje przeczucie mnie nie myliło. Kandydatka rozmowie kwalifikacyjnej usłyszała pytanie: „Czy Pani codziennie dojeżdża do Kolbuszowej?” Odpowiedź twierdząca oraz fakt, że z CV wynikało iż Krysia pracowała tam przez ostatnie 4 lata dało przesłanki do uznania jej za potencjalnego lojalnego pracownika, który będzie dojeżdżał daleko do pracy. Krysia dostała ofertę zatrudnienia.

Co się liczy?

Oczywiście na przyjęcie jej do pracy wpłynął fakt, iż była bardzo kompetentną osobą i że wzorowo przygotowała się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jednakże wiadomo, że na każde stanowisko pracy przychodzi często kilkadziesiąt lub kilkaset ofert. I czasem właśnie taki drobny dodatkowy szczegół jak nazwa miejscowości lub inna istotna informacja może przeważyć szalę na naszą korzyść. Tak się stało w przypadku Krysi. Dlatego zawsze tworząc dokumenty aplikacyjne warto się zastanowić nad tym, czego potrzebuje nasz nowy potencjalny pracodawca. Czego się może obawiać? Co by chciał wiedzieć? A gdy już wyciągniemy właściwe wnioski powinniśmy odpowiedzi na wszystkie pytania zawrzeć w CV i liście motywacyjnym.

*************************************************

Powyższy artykuł Anny Tabisz ukazał się na portalu www.woman-news.pl

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s