Diabeł tkwi w szczegółach cz. 1–Naprawdę liczy się to co wpiszesz w CV

diabełekPodczas kreowania dokumentów aplikacyjnych wielu ludzi zastanawia się jak uatrakcyjnić informacje przekazywane w swoich życiorysach i listach motywacyjnych, tak aby skłonić pracodawców do zaproszenia ich na rozmowę kwalifikacyjną. Najważniejsze jest by podać tam takie informacje, które utwierdzą rekrutera w przekonaniu, iż jesteśmy właściwą osobą na właściwym miejscu. Przyjrzyjmy się jak to było w przypadku Krysi.

Ciekawa oferta

Krysia od dłuższego czasu poszukiwała pracy, aż wreszcie znalazła ofertę, która ją interesowała. Stanowisko specjalisty d.s. e-marketingu wydawało się ciekawym wyzwaniem. Firma, która je oferowała sprawiała wrażenie stabilnej. Jedyną pewnego rodzaju niedogodnością był fakt, że miejsce pracy znajdowało się w Lubeni, niewielkiej miejscowości położonej ok. 25 km od Rzeszowa. Nie stanowiło to jednak dużego problemu dla Krysi, która mieszkając w podrzeszowskiej miejscowości Krasne dojeżdżała codziennie ok. 30 km do odległej Kolbuszowej, gdzie miała siedzibę firma dla której obecnie pracowała.

Dane w CV

Zanim Krysia wysłała swoje CV do nowej firmy dała mi je do przejrzenia. Zauważyłam, że w sekcji dane osobowe wpisała swój adres zameldowania w Rzeszowie zamiast aktualnego adresu zamieszkania, a przy nazwie firmy obecnego pracodawcy nie podała miejscowości, w jakiej pracuje. Wydawałoby się, że to drobny szczegół, na który nikt nie zwróci uwagi. Ale ja wiedziałam, że ma on znaczenie. Dlaczego?

Część 2 – Jak potrzeby pracodawcy wykorzystać jako swój atut jest dostępna tutaj.

*************************************************

Powyższy artykuł Anny Tabisz ukazał się na portalu www.woman-news.pl

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s