“Praca dla Absolwenta” – Najlepszym Poradnikiem Roku !!!

W dniu 10 kwietnia 2014 roku,   w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, odbyła się Gala Ebook Roku 2013.

Okladka Praca dla Absolwenta i Statuetka gali Ebook roku 2013

 

Skład jury

Na gali było oczywiście obecne jury konkursu, które  składało się zarówno z pracowników naukowych jak i praktyków pisania. Byli to:

Aleksander Sowa – pisarz niezależny, wydawca i self-publisher. Jako jeden z pierwszych autorów w Polsce wykorzystał do samopublikowania serwisy KDP (Amazon Kindle Publishing) oraz Smashwords. Jego debiutancka powieść “Umrzeć w deszczu” jest pierwszą polską powieścią wydaną na papierze, a następnie sprzedawaną w Amazon jako e-book.  Strona autorska: http://www.wydawca.net. Juror I edycji „Ebooka Roku”.

Alina Świeściak – pracuje w Zakładzie Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, zajmuje się polską poezją XX-wieczną i najnowszą. Ostatnio opublikowała „Lekcje nieobecności. Szkice o najnowszej poezji polskiej (2001–2010)” (Mikołów 2010) i książkę „Melancholia w poezji polskiej po 1989 roku” (Kraków 2010); redaktor naczelna Kwartalnika Kulturalnego „Opcje”.

Katarzyna Domańska – w Legimi.com odpowiada za marketing, sprzedaż, kontakty z wydawcami i partnerami biznesowymi. Dwukrotnie obejmowała stanowisko wiceprezesa
Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego. Wcześniej związana z  wydawnictwem Egmont, w którym kierowała projektami wydawniczymi oraz odpowiadała za serwisy internetowe.

Marta Kociszewska – swoje pierwsze kroki w branży wydawniczej stawiała w Wydawnictwie Agora, jednak to w świecie e-booków zapuściła korzenie. Przygodę z książką cyfrową rozpoczęła w Virtualo, zaś z końcem 2013 roku objęła stanowisko Senior E-Content Managera w Nexto, gdzie odpowiada za poszerzanie oferty oraz marketing produktowy.

Dawid Kujawa – doktorant na Wydziale Filologicznym UŚ. Laureat organizowanego przez Biuro Literackie konkursu dla poetów przed debiutem książkowym “Połów 2012”.Stale współpracuje z „Opcjami”.

Uroczyste wręczenie nagród

Anna Tabisz odbiera nagrode za najlepszy poradnik 2013Pierwszym i najważniejszym punktem programu było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W konkursie brało udział 95 e-booków w tym 17 poradników. Wyniki konkursu były następujące:
Najlepsza Fabuła Roku 2013 – Ziemowit Szczerek: „Przyjdzie Mordor i nas zje”
Najlepszy Poradnik Roku 2013 – Anna Tabisz: „Praca dla absolwenta”
Najlepszy Self-pub Roku 2013 – Krzysztof Spadło:„Skazaniec”
Ebook Roku 2013 (głosowanie internautów) – Anna Kęska “Jak stać się szczęśliwym człowiekiem”

Powyżej zdjęcie autorstwa Artura Raka, na którym autorka, Anna Tabisz odbiera nagrodę.  Jest opublikowane dzięki uprzejmości wydawnictwa wydaje.pl.

Panel dyskusyjny

Galę zakończył panel dyskusyjny “Nisza czy trend – jaka będzie przyszłość ebooków?” Dyskusję poprowadził prof. Krzysztof Uniłowski (Zakład Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego), a wzięli w niej udział: dr Katarzyna Krzan Laureaci Gali Ebook Roku 2013 Anna Kęska Anna Tabisz Krzysztof Spadło(Ebookowo.pl), Aleksander Sowa (niezależny pisarz i juror konkursu Ebook Roku 2013) oraz prof. Alina Świeściak (Zakład Literatury Współczesnej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego / jurorka konkursu Ebook Roku 2013).

Część nieformalna

Po uroczystościach wręczenia nagród oraz ciekawej dyskusji laureaci, jury, organizatorzy oraz goście mogli dzielić się wrażeniami i przeżyciami w kawiarence. Była to wspaniała okazja dla laureatów by poznać się nawzajem.

Na zdjęciu obok (otrzymanym dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Spadło znajdują się laureaci.
Od lewej: Anna Kęska, Anna Tabisz, Krzysztof Spadło.

Źródło: ebookroku.pl

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s