Targi Kariera IT CareerCon – 25 maja – Poznań

Poznań Career Con

Kariera IT  odbędzie się już 25 maja 2013r. w sobotaę w Poznaniu w Hotelu Mercure przy ul. Roosevelta 20. Jest to wydarzenie, podczas którego najlepsze firmy z branży zaprezentują swoje aktualne oferty pracy. Firmy wystawiające się podczas targów prezentują uczestnikom projekty nad którymi obecnie pracują, plany na przyszłość oraz przedstawiają warunki zatrudnienia.

PRELEKCJE

Dlaczego nikt nie szuka „rockstar programmers”

Jakich cech szukają wśród programistów najlepsi pracodawcy? Czy musisz umieć rekompilować “kernela” albo poprawiać ustawienia “garbage collectora”? Czy ważna jest znajomość wszystkich metod klasy String? A może liczą się inne skille, których nie uczą w szkołach?

Za drogo, za długo i niedokładnie, czyli co robimy źle w projektach IT

Nie powierzyłbym żadnego odpowiedzialnego stanowiska menedżerskiego osobie, która w dotychczasowej karierze nie popełniła masy błędów w zarządzaniu, bo jej sposób zarządzania będzie albo zachowawczy, więc słaby albo agresywny, więc głupi.

Dlaczego sam blokuję swoją karierę?

Czy zdarzyło ci się, ze przełożony nie zaakceptował Twojego pomysłu, chociaż wydawało Ci się to genialną ideą? Co poszło nie tak? 🙂
Co będzie poruszone na prelekcji:
– dlaczego nauka niektórych umiejętności przychodzi trudniej, a innych łatwie
– dogadaj się z kimś, kto nie rozumie technicznych detali
– czym są blokady i dlaczego powstają
– dlaczego mi się “nie chce”?
− emocje i ich wpływ na zachowanie Twoje oraz otoczenia

Renegat

Jak wygląda prawda o zatrudnieniu w IT? Jak szukać pracy? Jakich umiejętności potrzeba nam, programistom, serwisantom czy inżynierom, żeby nie tylko móc mówić o spokoju, ale wręcz o zadowoleniu i satysfakcji z wykonywanej we właściwej firmie pracy?Z punktu widzenia kogoś, kto prawie pół życia przepracował w IT – również rekrutując – a potem gwałtownie, ryzykancko i bez głębszego przemyślenia zamienił pracę na karierę, mogę powiedzieć, że znalazłem zestaw umiejętności i cech. Pozwalają one na dywersyfikację ryzyka personalnego i na zajęcie się tym, co lubimy robić.

Jak procesy mogą nam pomóc prowadzić projekty i zyskać zaufanie klientów?

Projekty są niepowtarzalne i nieprzewidywalne, procesy powtarzalne i dobrze opisane. Dwa odrębne światy? Opowiem o tym, jak w firmie Objectivity procesy zostały wykorzystane do zapewnienia większej stabilności i przewidywalności projektów i jak dzięki temu zyskujemy
zaufanie klientów i zdobywamy kolejne zlecenia.

Źródło: http://careercon.pl/karierait/poznanPoznań Career Con

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s